Jätkates Telia kodulehe kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest. Loen lähemalt
Allikas: Google

Kui küsida mistahes nutitelefoni kasutajalt, milline on nutitelefoni kõige olulisem omadus, siis suure tõenäosusega vastab umbes 99,7% neist, et selleks on internetiühendus. Selle valguses tundub väga julgena Samsungi otsus tulla turule nutitelefoniga, millel puudub internetiühendus. Ometi on fakt, et Samsung tuli oma kodumaal Koreas välja nutitelefoniga J2 Pro, millel puudub igasugune internetiühendus.

 

 

Telefoni raudvara pole ka just kiita:

  • 1,4 GHz neljatuumaline protsessor;
  • 1,5 Gb muutmälu;
  • 5-tolline (960×540) ekraan;
  • 8 Mp kaamera.

 

Kes sellist keskpärast ja internetivõimetut telefoni üldse tahab?

 

Ometi oli Samsungil nutifoni luues silme ees vägagi kindel sihtgrupp – tuupurid. Täpsemalt siis need, kes valmistuvad kohaliku kõrgkooli testideks. Internet (loe: sotsiaalmeedia) aga on telefonist ära lõigatud selleks, et aidata õppuritel tähtsaks sündmuseks õppides korralikult keskenduda. Telefon pole õnneks täiesti askeetlik, sellel on nii raadio kui ka muusikarakendus, diktofon ning korea-inglise sõnaraamat. Hinnaks on J2 Pro’l umbes 190 dollarit, mis tundub telefoni võimalusi arvestades üpris kõrge. Ometi on ka siin Samsungil oma trump varrukas – peale eksami sooritamist võib õppur oma tuupuritelefoni välja vahetada mõne Galaxy, Note’i või A-seeria mudeli vastu ning J2 Pro hind arvestatakse uue telefoni hinnast maha. Et Samsung toob selle kõnetoru ainult kohalikule turule, siis võiksid meie eksamipalavikus koolilõpetajad-sisseastujad kaaluda oma ahvatlevalt sotsiaalse kõnetoru ajutist väljavahetamist näiteks popi Nokia 3310 vastu.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid