Jätkates Telia kodulehe kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest. Loen lähemalt
Allikas: Shutterstock

Mida teha, kui oled kogemata kustutanud pildi oma telefonist?

#andmete kustutamine #pildid

Seda on juhtunud ilmselt kõigil nutitelefoni kasutajatel, et vahel hajameelselt oma telefonis fotoalbumit korrastades märkate korraga, et olete oma pildikataloogist eemaldanud pilte, millest takkajärgi oleks kahju loobuda. Armsate mälestuste kadumine võib kergesti tekitada paanika, kuid ärge muretsege, selleks pole vähimatki põhjust. Tegelikult ei pea te probleemiga isegi koheselt tegelema, vaid olukorra taastamiseks on teil aega koguni kuu või paar. Sõltuvalt telefoni operatsioonisüsteemist.

 

Kui te kasutate iPhone’i, siis pole mitte midagi lihtsamat. Avage rakendus Photos ja liikuge seal kaustaloetelusse (Albums). Kerige oma kaustanimekiri lõpuni ja te näete selle lõpus albumit nimega Recently Deleted. Voila’ – siin teie kadunud fotod asuvadki. Avage kaust ja taastage vajalikud fotod. Ülejäänud pildid kaovad igavikku 30 päeva jooksul peale nende kustutamist põhilisest pildikaustast.

Midagi keerulist pole ka Android-telefonidega. Esimese asjana võiks teie telefonis olla Google Photos-rakendus, mis teeb kõikidest teie fotodest varukoopiad Google Drive andmepilve. Sõltuvalt piltide kvaliteedist (resolutsioonist) võib sealne piltide mahupiir olla praktiliselt piiritu. Mõistagi tuleb rakenduses eelnevalt ära määrata, et see varundaks pildid pilve ja sünkroniseeriks pilve pidevalt teie telefoniga. Rakenduses leiate alajaotuse Trash/Bin ning seda avades leiategi eest kõik pildid, mida te viimase kahe kuu jooksul oma telefonist minema olete visanud. Pildil klikates võite selle hõlpsalt taastada ning saata algsele kohale teie pildialbumis.

Kui te olete aga pildid eemaldanud enne Google Photos rakenduse allalaadimist, siis ka sellisesse olukorda on olemas lahendus. Täpsemalt rakendus. DiskDigger photo recovery otsib seadme vahemälust üles fotode pisipildid ning taastab nende abil fotod. Paraku aga on taastatud fotod märksa kehvema kvaliteediga kui originaalid. Selleks, et taastada originaalkvaliteediga fotod, peab teie seade olema nö rootitud ehk siis seadme ametlik operatsioonisüsteem peab olema muudetud nii, et seadme omanikul oleks seadme üle suurem kontroll kui seadme tootja on ametlikult võimaldanud.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid